Obvyklé i neobvyklé zájmy

Život bez zájmů a koníčků se většina z nás nedovede představit. Jasně, byla by to nuda.

Kdo by si byl pomyslel, že žehlení ve vzduchu,
vyvolává spíš vášeň, ne duševní poruchu,
malé, velké i střední koníčky,
můžeme vyšívat, surfovat nebo chovat včeličky.

 

Možná si ani nedovedeme představit náš život bez zájmů. Upřímně, byla by to celkem nuda. Což takhle se ale zamyslet nad zvláštními koníčky, které v nás snáze budí údiv. Tak ku příkladu mezi mé velké oddechovky patří žehlení. Člověk při něm krásně vypne. Ale zamysleme se nad extrémním žehlením (EXTREME IRONING). Jistý Phil Shaw z Anglie se rozhodl udělat z této mnohdy nudné povinnosti něco velkolepého. Vyšplhal se na vrcholek hory spolu se svými přáteli a vzal si s sebou horu prádla na žehlení. Nesmělo chybět i prkno. A mezitím co provozoval skydiving, jezdil po prkně s nažhavenou žehličkou. Tak tedy, „when the view from your kitchen window isn´t enough…..“ (když výhled z vašeho kuchyňského okna nestačí…).

Zkuste se schválně zamyslet, co níže uvedené zvláštní záliby znamenají:

MOOING
TOY VOYAGING
EXTREME DOG GROOMING
BUG FIGHTING 
KNITTING BREASTS 

Malá nápověda: extrémní péče o pejsky, hmyzí souboj, bučení, pletení prsou, cestující hračky. 

Důležité samozřejmě je, aby naše koníčky, nejen ty extrémní, nás těšili. Je bezva se o nich umět bavit nejen v angličtině.
Závěrem bych ráda poukázala na přiložený obrázek z mé hodiny. Auto na tabuli má být skutečně traktor, pokud jste nepoznali.